Відеозйомка на робочих місцях стає дедалі популярнішою. Вона дозволяє вирішити безліч завдань: відстежувати порушення, крадіжки, псування обладнання; відстежувати ефективність окремих працівників, дотримання графіка роботи, переробки; стежити за коректністю поведінки, конфліктами. Водночас закон до персональних даних ставиться дуже суворо. Не всі роботодавці наважуються на монтаж відеоспостереження в офісі – це здається надто складним.
Правила
Знімати людей без дозволу заборонено. Таблички, що сповіщають про факт ведення відеоспостереження, — не вихід. Відеозйомка має бути прописана в договорах, які укладаються зі співробітниками, або в окремих угодах до них. Якщо камери належать власнику нерухомості, у якого офіс орендує власник компанії, факт відеоспостереження доведеться прописати і у договорі оренди. Тільки так зйомка буде законною.
Розміщувати камери можна лише у робочих зонах: у кабінетах, переговорній, на складі. Загальні території відпочинку – кухня, наприклад – зона спірна: якщо співробітники згодні на відеоспостереження, воно допустиме, але важливо пам’ятати: час відпочинку – приватне життя. Камери в туалетах, роздягальнях та подібних місцях встановлювати заборонено.
Відеокамери потрібно розмістити так, щоб до об’єктиву потрапила потрібна для спостереження область. Якщо утворюється сліпа пляма у важливій зоні, варто закрити її іншою камерою.
Поради
Монтаж відеоспостереження – це не тільки встановлення камер, це вибір та монтаж відеореєстратора, обладнання місця оператора, підключення, налаштування. Найкраще довірити його професіоналу.
Сучасні відеокамери поділяються на цифрові та аналогові. Практично завжди перший варіант кращий. Виняток – якщо потрібна зйомка в реальному часі: фіброві камери вести її не вміють.
Якщо відеоспостереження кабельне, дроти краще заховати у захисні лотки. Ще краще – у стіни. Так недоброзичливці та несумлінні співробітники не зможуть їх пошкодити.
Цілодобова зйомка швидко забиває пам’ять системи і часто не потрібна. Найкраще увімкнути зйомку за таймером або підключити датчики руху. Де зберігати дані? Найбезпечніше хмарні сховища. На другому місці картка пам’яті, вбудована в камеру: недоброзичливці отримають доступ до даних, якщо розкриють пристрій, але до нього ще потрібно дістатися. А ось на жорсткий диск покладатися особливо не варто: його легко зламати. Зовнішнє сховище найдешевше, але краще вибрати інший варіант.