Якщо ви любите лазню та бували в різних парних, то напевно помічали, що печі з кам’яним облицюванням зустрічаються не так часто. Хоча саме таких моделей з кожним роком стає на ринку дедалі більше.
У чому ж справа? Виглядають вони, звичайно, ефектно – суперечки немає. Через це може здатися, що піч для лазні з облицюванням натуральним каменем – це привілей для заможних любителів попаритися.
Але, можливо, облицювання важливе ще й з якихось технічних причин? Давайте розбиратися і в цьому нам допоможуть експерти компанії saunashop.com.ua
Як облицювання робить лазню по-справжньому лазнею
Що таке лазня? Хоча строгого визначення цього терміну немає, ми як професіонали готові дати цілком чітку відповідь. Грубо кажучи, лазня складається з двох складових – температури в діапазоні 45-65 градусів Цельсія та вологості 40-65%. Цим і відрізняється лазня від сухої сауни фінської.
У принципі нагріти парну до 45-65 градусів — не проблема. Куди складніше (і важливіше для якісної пари) не дати температурі піднятися вище.
Багато моделей банних печей оснащено конвекційними кожухами. З одного боку, вони швидко прогрівають парну за рахунок конвекційних потоків. З іншого, нагрівають повітря в парилці до 90°C і більше. І тут, як ви зрозуміли, ми отримуємо сауну. Нас цікавить справжня лазня.
Переваги печей для лазні в облицювання з каменю
Стабільна температура в бажаному діапазоні
У лазневих печах у камені проблему з надмірним нагріванням вирішено досить ефективно. Конвекція у них зведена до мінімуму саме завдяки каменю, який має мінімальну довжину теплової хвилі — 8-9 мікрон. Таку ж довжину хвилі має і людина.
Все це призводить до того, що печі для лазні в облицювання з натурального каменю видають стабільні 45-65 градусів, а тепло, що випромінюється ними, — таке ж м’яке і приємне, як від цегляної печі.
Усунення жорсткого інфрачервоного випромінювання
Топ печі – це джерело інфрачервоного випромінювання, яке може обпекти вам ноги, якщо ви невдало наблизитесь до приладу. Температура горіння всередині печі сягає 600-700 градусів за Цельсієм.
Камінь дуже ефективно гасить такий жар — у 3-4 рази!
Безпрограшна естетика
У плані естетики мало що зрівняється з печами в камені. До того ж, вибрати можна той вид каменю та спосіб його обробки, який вам до вподоби. Часто зустрічається облицювання зі змійовика, талькохлориту або піроксеніту, яке може бути полірованим, шліфованим та ін.
Нечисленні мінуси печей з кам’яним облицюванням
Плюси таких моделей значно переважують їхні недоліки, проте ми вважаємо за необхідне про них розповісти.
Велика маса
За зрозумілими причинами, піч у облицюванні важить значно більше аналогів без каменю. Якщо конкретніше, то близько 500 кг і вище. Звичайна підлога на таку вагу, зрозуміло, ніяк не розрахована — доведеться облаштовувати «постамент» у вигляді окремого фундаменту. Причому, якщо робити зовсім розумно, заливати його потрібно ще в процесі будівництва лазні.
Висока ціна
Натуральний камінь — задоволення не з дешевих. Такі печі коштують помітно дорожче моделей у сітці-кам’янці та кожух-конвекторі. У середньому ціна на печі в камені починається від 100 тисяч рублів. Але тут важливо розуміти наступний момент — комфорт, який створює такий пристрій, повністю ідентичний до характеристик цегляної печі для лазні. Яка, за всіх своїх переваг, коштує значно дорожче.