Українці у великій кількості хочуть працевлаштуватись за кордоном. Це з внутрішнім становищем країни, низькими зарплатами та інші чинниками. Багато громадян хочуть отримати новий імпульс для розвитку кар’єри, або змінити спосіб життя. Цьому може допомогти пристрій на роботу в Нідерланди.
Особливості прийому
Наразі для українців є два варіанти отримання роботи у цій країні:
- Якщо вона має статус біженця і знаходиться на території Нідерландів.
- Бажає працевлаштуватися, перебуваючи в Україні.
У першому випадку людина отримує статус тимчасового захисту, і може влаштовуватися в наймані працівники будь-яку компанію, організацію. Вести свій власний бізнес не можна.
У другому випадку потрібно вести пошуки пропозицій самостійно, оформляти всі документи, які дозволять в’їзд для роботи чи організації бізнесу. Рекомендується прочитати відгуки Вор-енд-Стаф, щоб скористатися послугами цієї компанії при легальному працевлаштуванні в Нідерландах.
Отримати роботу нелегально не вдасться, в країні дуже високі штрафи за наймання персоналу такого типу, компанії та підприємці несуть відчутну фінансову та репутаційну шкоду, тому виключають такий спосіб найму.
Процес пристрою
Процедура влаштування на роботу для біженця максимально спрощена. Він може знайти роботодавця, згодного прийняти людину до штату, і сам наймач інформує потрібні інстанції про прийом працівника.
Для інших категорій потрібно отримати кілька документів та пройти такі стадії оформлення:
- Самостійно знайти вакансію, що відповідає кваліфікації, освіті, наявним трудовим навичкам.
- Пройти співбесіду із наймачем. Не обов’язково знати нідерландську мову, можна володіти англійською.
- Якщо прийом працювати погоджений, то підписується трудового договору і подається прохання отримання дозволу працювати.
- Необхідно отримати робочу візу, термін дії якої збігається із тривалістю трудового договору.
- Якщо людина отримує роботу за наявною спеціальністю, потрібно буде пройти процедуру нострифікації диплома. Українські документи автоматично в Нідерландах не визнаються, необхідне підтвердження.
Робоча віза оформляється у країні проживання через консульства або посольство. Дозвіл на роботу оформлює роботодавець. Воно може діяти 24 тижні, до року і довгострокове – три роки з можливістю продовження до 5 років. Термін залежить від професії та кваліфікації працівника.