Будь-якому бізнесу, організації, установі зараз потрібна присутність в інтернеті. Це насамперед виявляється у створенні сайту. Цей ресурс повинен відповідати цілій низці вимог, відповідати певній тематиці. Варто замовити створення сайтів фахівцям, які знають усі деталі процесу та здатні задовольнити всі запити клієнта.
Правила створення
При формуванні веб-ресурсу варто врахувати кілька важливих вимог:
- Вибрати найбільш важливі цілі та завдання, які дозволить вирішити сайт.
- З поставлених завдань визначається обсяг і структура майданчика, її наповнення контентом, підбирається тип повідомлень, статей, зображень, відео, їх співвідношення між собою.
- Структура має бути зрозумілою для відвідувачів, за необхідності створюється мапа сайту. Також у кожному розділі мають бути перехресні посилання, які ведуть інші сторінки чи матеріали, розміщені на веб-ресурсі. Структура може бути лінійною, деревоподібною, ґратчастою. Все залежить від призначення порталу, його обсягу та звичок цільової аудиторії.
- Завантаження сайту у користувачів має бути швидким. Обов’язково створювати браузерні та мобільні версії, за статистикою, більшість користувачів здійснює навігацію в інтернеті через мобільні пристрої.
- Сайт створюється в єдиному стилі оформлення, повинен мати шрифт для читання, різноманітний контент.
Етапи
Спочатку розробляється концепція сайту, передбачається його обсяг. Це робиться з урахуванням поставлених цілей та завдань, які має виконувати веб-ресурс.
Далі формується структура сайту, створюються розділи та меню. Ресурс наповнюється контентом, де в текстах повинні бути ключові слова, які будуть вводити користувачі при пошуку потрібної їм інформації. Проводиться СЕО-оптимізація сайту. Крім ключових слів вона включає прописування Title, description, keywords і створення файлів robots.txt і sitemap.xml. Цей варіант називають внутрішньою оптимізацією.
Також формується маса посилань, для розміщення на сторонніх ресурсах. Цей етап називається зовнішньою оптимізацією.
Проводиться верстка сайту, пишеться код і після отримання готового зразка він тестується. Насамперед вивчається завантаження у користувачів та швидкість, легкість навігації. Далі веб-ресурс отримує доменне ім’я та розміщується на вибраному хостингу. Після цього майданчик стає доступним для користувачів.