Одним з найпоширеніших варіантів покриття є вінілова плитка. Вона має низку переваг, відноситься до нових технологій формування підлог. Такий варіант можна використовувати у житлових, офісних приміщеннях, освітніх та лікувальних закладах. Пропонується замовити плитку на FLOORBEST, вибравши форму та відтінок виробів.
Переваги
Клікова вінілова плитка ще зветься замковою. На її торцях є конструкції типу «шип-паз», і вони з’єднуються з характерним клацанням.
Блоки мають багатошарову конструкцію, де є основа та захисні шари, що оберігають від зовнішнього впливу. Елементи можуть бути гнучкими або мати жорстку структуру, що дозволяє вибрати найбільш оптимальний варіант під конкретну кімнату з урахуванням її площі, конфігурації, особливостей використання. Для жорстких плиток менше вимог щодо підготовки, вирівнюю підстави.
При з’єднанні такої плитки можна обійтися без кріплення безпосередньо до поверхні підлоги, можна затискати лише по краях кімнати плінтусами. Для великих площ рекомендується, крім з’єднання торців, садити блоки на клей, підвищуючи міцність кріплення.
Вінілова плитка є зносостійкою, витримує тиск важких меблів та побутових приладів, не стирається при інтенсивному русі людей. Вона випускається різної форми та колірних відтінків, може мати текстуровану поверхню.
Встановлення
Процес монтажу плитки складається з кількох етапів:
- Визначаються розміри та конфігурація приміщення. Виходячи з цих особливостей підбирається форма та розмір плитки. Варто підбирати пропорційні показники, щоби проводити менше обрізки.
- Готується поверхня. Вона вирівнюється, висушується, зашпаровуються всі дрібні дефекти. Якщо використовується клей для закріплення, необхідно знежирити основу.
- Далі рекомендується зробити розмітку поверхні або розкласти плитку без закріплення, щоб зрозуміти витрату матеріалу і як вона укладатиметься, скільки блоків доведеться різати.
- Починають укладання від кута кімнати навпроти дверей, розміщуючи плитку по рядах і з’єднуючи її за допомогою замків. Якщо використовується клей, його наносять тонким рівномірним шаром, щоб він не видавлювався на поверхню підлогового покриття.
При монтажі потрібно дотримуватися зазору між краями блоків і стіною, їх потім закривають плінтусами. Це необхідно, щоб при термічному розширенні покриття не стало витріщати.