Двері грюкають, турбуючи весь під’їзд. Удари при закриванні можуть зіпсувати її саму, або стати причиною забитих місць, прищемити неквапливих людей або свійських тварин. Намагатися зачиняти двері акуратно нескладне завдання, але працює людський фактор — часом це дратує, забирає дорогоцінний час. Іноді проконтролювати це фізично важко, оскільки двері занадто важкі або причиною різкого захлопування є протяг. Щоб позбавитися цих дрібних незручностей, достатньо замовити дверні доводчики на https://www.forter.com.ua/ або купити офлайн — спеціальні пружинні пристрої дбатимуть про плавне, тихе закриття дверей і знімуть цей головний біль з людини. Також є дверні петлі з вбудованим доводчиком, але їх слід розглядати окремо.
Види доводчиків
Основний принцип класифікації механізмів – за місцем та особливостями монтажу. Також важливим фактором є параметри дверного полотна (ширина та вага). Така класифікація використовується, наприклад, у європейських нестандартних EN 1154 і може спростити вибір моделі.
Приховані практично непомітні, оскільки елементи вбудовуються всередину верхньої площини дверного полотна і верхню частину короба (також зсередини). На увазі залишається лише важільна частина, що з’єднує їх. Інакше цей тип називається рамним. Він підходить, якщо важливо не псувати зовнішній вигляд приміщення, проте за естетику доводиться розплачуватися потужністю – зазвичай приховані моделі не підходять для потужних, важких дверей. Пристрої прихованого монтажу через труднодоступність проблематично виламати, але й відрегулювати складніше, ніж ті, у яких всі вузли залишаються доступними.
Підлогові також можна віднести до малопомітних, оскільки вони монтуються всередину підлоги і на очах залишається металева верхня пластинка корпусу, важіль і невеликий блок, що кріпиться до полотна. Презентабельно та правляється з пристойною вагою.
Верхній накладний – найпоширеніший, корпус навішується.
Встановлення
Важливо переконатися, що конструкція важіль + штанга у складеному вигляді міститься в наміченому вигляді і не впирається у будь-що. Поверхні для встановлення мають бути рівними.
Порядок установки дещо відрізняється залежно від вибраного типу, моделі, заводської комплектації. Для накладної доводчики необхідно ретельно намітити місця кріплення. Доводчик розділяють на дві половинки і монтують кожну (зазвичай різьбовим кріпленням, може знадобитися попередньо просвердлити отвори). Далі необхідно відрегулювати механізм так, щоб він розташовувався перпендикулярно до дверей. Наприкінці штангу та важіль звинчують разом. Під підлогові або приховані дверні доводчики знадобиться заздалегідь підготувати ніші.